Sayfalar

27 Nisan 2016 Çarşamba

Çi

Devam kitabı...
Bunların da sıralamasını hep karıştırıyorum, bari alfabetik sıralama olsaydı.

 
İlk kitaba göre hikayeler daha merak uyandırıcıydı, her bir karakter farklı kulvarlardan ilerliyor. Sokak gösterileri kısmında olayları biraz dağıtmışlar ama bu da yeni kitapların farkındalığı bi nevi.
Akşam yürüyüş yaparken hikayeye kapılıp bitiriverdim, hani 'bir çırpıda okudum' manasında değil; tabletten okuyunca kitabın neresine geldiğini, bitmesine ne kadar kaldığını pek anlayamıyorsun ve dizi film gibi hikaye en heyecanlı yerde pat diye bitiveriyor.
 
İlk kitabı bitirebildiyseniz, okurken 'bu ne yahu' deyip bir köşeye fırlatmadıysanız ikinciyi de rahatlıkla okursunuz :)
Bunun bir de üçüncüsü vardı di mi?

25 Nisan 2016 Pazartesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bizim için heyecanla beklenen bir BAYRAM.
Her sene sabah erkenden kalkıp komşularla çocukları izlemeye gidiyoruz. Bu sene Eylül de okullu olunca ikiye ayrılmak zorunda kaldık ama gönüller bir olsun...

Eylül'ün okulundaki gösterinin ardından kuzenleri de gelince çocuklar için tam bir bayram oldu. Gönüllerinde gezip eğlendiler.


Tüm çocuklarım mutlu kalması dileğiyle...

Rüzgarlı Piknik

Önceden planladığımız pikniklerden birisiydi, bu yaylaya her sene bir kaç kez gidiyoruz. Yaylayı sahiplendik, benimsedik, ağaçları şekillerinden tanır olduk :)
 
Araçlardan indiğimizde kuvvetli lodos vardı. Ağaçların çıkardığı sese kulak verince insan ürperiyor, sanki okyanus kenarındayız gibi, dev bir dalga geliyor gibi...
Biraz daha korunaklı bir alan seçtik, arabaları rüzgarı kesecek şekilde yerleştirdik, çocukları üçer beşer kat giydirdik ve pikniğimizi pek de güzel yaptık. Pehh rüzgar da neymiş :)
 


Piknik programı; kahvaltı-yürüyüş ve tırmanış-dinlenme-yemek-yürüyüş-çay...
Tabi bolca çene-gırgır-kahkaha. Orman hayvanlarının kafalarını ağrıtacak kadar konuştuk, güldük sanırım :)
 Mevsim itibariyle yeşilliğin, çayırların ve çiçeklerin en bol olduğu dönem. Biraz serin oluyor ama giyinip hareket halinde olunca çok rahatsız etmiyor. Ufaklıkları da hamakta uyutup büyük araca yatırınca annelerin keyfi tamam oluyor :)
 Normalde bu su yatağından ilkbaharda yürünmez ama bu sene yağış az olduğu için su miktarı epeyce azalmıştı.
 Bunlar minik gezginler. Anneanne/Babannesi ile kısa geziler yaptılar, çiçek topladılar, hamağa bindiler...
 Yürüyüşün başında buradan tırmandık. Sonlara doğru epeyce yoruldum ama sporu da aradan çıkarmış oldum :)Akşam ağaçlar alanı gölgelediği için hava erken serinliyor...
Bu yaylada temmuz-ağustos aylarında kamp yapma hayallerimiz devam etmekte...
 
Bir sonraki  piknik bakalım nerede olacak...