Sayfalar

14 Ekim 2011 Cuma

Gizli özne :Erman...Bizim Lülü 2,5 yaşında ve artık kendi kurguladığı oyunları oynuyor, habire konuşuyor, anlatıyor ve tüm anlatılanları da dinlemek istiyor.
1-2 ay önce tatilde kendi kendine birşeyler anlatırken kulak kabarttım, sürekli aynı isimden bahsediyor:Erman. Camdan dışarı bakıp
"Bak Erman orda deniz var",
"Erman bahçeye çıkalım mı?"  ..vs
Benim tanıdığım bir Erman yok, herhalde bakıcımızın binasından tanıyor diyorum.Demek ki iyi anlaşıyorlar ki dilinden düşmüyor.
Eve dönünce bakıcı teyzemize soruyorum Erman kim diye, o da "Bilmem, tanımıyorum ben Erman diye birisini" diyor.
Haydaa kim bu Erman?
Lülünün dilinden düşmüyor yine, anlatıyor da anlatıyor Erman'a.Bir iki kez sormaya çalıştım rahatsız olup "giitt" diyerek püskürttü beni.
Nihayet eşref saatine getirip sordum;
-Kızım Erman kim, senin arkadaşın mı?
-Hayır annee, Erman benim oğlum..
-??!!//
Tamam hayali arkadaşa kendimi hazırlamıştım da hayali oğul hiç aklıma gelmemişti.
Sorumluluk duygusu verelim derken abarttık mı acaba?Baksana direkt ebeveynliğe terfi etti çocuk....

 4 kişi olduğumuzu benimsedik, Ermanı da çekirdek aile dahil ettik, yakında lülünün odasına ilave yatak koyacağız neredeyse.

Ermanın kime benzediği bilemiyoruz tabii, ama Lülünün hayali olduğuna göre kesin Caillou gibi bişeydir; kel, sakar, şaşkın....

Torunumdur dedim bağrıma bastım da ismini bari değiştirsek yahu.Hep Erman Toroğlunu hatırlatıyor bana (bögk!!)Lülüden son dakika haberi "benim iki tane dişim çıktı, büyüdüm ya ben"
Tabii cümle burada bitmiyor; gideceği okul, kreş, bineceği servis, yıkayacağı bulaşık, hızla inebileceği merdiven..... hayali ile devam ediyor.
Bense bi yandan çıkan dişlere bi yandan da gece uykusundaki bölünmelerin nedeninin ortaya çıkmasına seviniyorum....

12 Ekim 2011 Çarşamba

Kış...Memlekete sonbahar, çalıştığım ilçeye ise bildiğin kış geldi! Oturduğumuz ilçede hava nispeten ılık ve hatta kaloriferler yanıyor.Ama işyerinde katkat giyinip oturuyorum.Neyi kimi  bekliyorlar kalorifer yakmak için, ya da depoda bekleyen onca kömürle kime şirin görünecekler bilinmez ama bekliyoruz bakalım.İşin kötüsü karra mercii olan beylerde hiiç üşüme belirtisi de yok (ya da erkekliğe çamur sürmemek için çaktırmıyorlar!)


Yelek, şal, bilimum yünlü giyecekleri çıkardık.Sünger Bob'u da ihmal etmedik:)


(alıntıdır)

Evde marmelat olmayı bekleyen kuşburnu vardı, bir kısmını piknik dönüşü topladık, bir kısmını da pazardan aldım.Haftasonu evde olmayınca yapamadığım ayıklama işini dün nihayet yapmaya karar verdim. Ama benim kuşburnu olmuş "kurtburnu"!! İçinde envai çeşit kurtçuk fink atıyordu. Yıkadım, süzdüm , üstüne çıkan meyveleri aldım derken sağlam olanları temizleyip ayıkladım.Bu akşam marmelat olacaklar inşallah..


(alıntıdır)

Haftasonu pazarda görünce alıçları, dayanamadım aldım. Resimdeki gibi ipte sıralı değildi ama, görüntüsü daha cezbediciydi..Tabii alıçta da epeyce kurt olduğundan dikkatle yedim, kalanını da küçük bi tabakla tezgahın üstüne koydum.
Kuşburnu ve alıç aynı anda mutfakta olunca tezgahı kurtlar işgal etti tabii!!!Hadi lavabodakini ve çöp kovasının üzerindekini anladım da örümcek ağı gibi bişeyle dolaptan aşağı sarkan kurt bunu nasıl becerdi halan anlayabilmiş değilim.


Ağız tadıyla izlediğim bi dizi vardı onu da kuşa çevirdiler.Leylası, Ardası derken yönetmeni de ayrıldı.Kimi yeni Leyla olacağı işini memleket meselesi yaptık, bakalım nolacak. En sinir olduğum şey de alıştığım dizi oyuncusunun değişmesidir. Neyse İsmail Abi, Erdal Bakkal ve İskendere sahip çıksınlar da onlar da telef olmasın!!
Va kapanışa ne yakışır? Tabii İsmail Abi;
"senin agzindan cikanla kulaginin duydugunun tuttugunun ayni yerde kesismesine ragmen algilamamakta cok isyankarsin "11 Ekim 2011 Salı

Çekilişçi geldi haanıım

Bugün çekilişlerle oyalandım.Neler yok ki arasında?

Benim gibi çantaya ihtiyacı olanlar için;
http://themagicofmakeup.blogspot.com/2011/09/hediye-kampanyas-mulberry-canta.html

Benim çantam şeffa olsun diyenler;

http://fashionozge.blogspot.com/2011/10/size-hediyemguess-marka-cantagiveaway.html


http://bronzmakyaj.blogspot.com/2011/09/ilk-blog-cekilisimi-yapyorum.html


http://dortdortlukblog.blogspot.com/2011/09/dortdortluk-hediye-cekilisi.html


http://sihirlimavi.blogspot.com/2011/09/blogumun-1-yl-kutlamas.html

http://bakimliyimbakimlisinbakimli.blogspot.com/2011/10/ilk-cekilisim.html

http://luzumsuzisleruzmani.blogspot.com/2011/10/sizin-secimlerinizle-yeni-hediye.html

http://deepbeauty.blogspot.com/2011/10/benim-hediyelerim.html

http://kraliceleoparus.blogspot.com/2011/10/hediye-cekilisimmmmmmmmmmm.html

Kalem olsun, çamurdan olsun..

Kalem olsun da çamurdan olsun :) Kalemlere hele de renkli olanlara bayılırım.İlk etapta kullanmaya kıyamam ya biterse diye, sonrasında "e kullanmayacaksam niye aldım!" diyerek ucundan kıyısından başlarım...
Bloglarda dolaşırken rastladım.Belki bi gün kapıma gelir...
Buradan;
http://edankb.blogspot.com/2011/10/ilk-cekilisim-my-first-giveaway.html