Sayfalar

6 Mayıs 2013 Pazartesi

Eylülle kitaplarımız...

Antalya'ya hem Eylül için hem de kendim için uzun bir kitap listesi ile gittim. D&R'ı fethetmeyi planlıyordum ;)
Eylül bu aralar eski kitaplarına rağbet etmiyor, her seferinde hiç okumadığımız bir kitap olsun diyor. Onun için bloglardan incelediğim kitapları alacaktım.

Her zamanki gibi D&R'dan önce Kipa'ya girdim, Tübitak'ın kitaplarını inceledim uzun uzun. Listemdekilerden sadece ikisi vardı ama yanına üç beş de ben ekledim. Çıkartma kitabı, boyama kitabı, minik kitaplar derken epeyce kitap aldım. İndirimdeki kitaplardan da kendime üç Tess kitabı alınca D&R'a gitmeye yüzüm kalmadı :)

 
 
Yukarıdaki kitapları Tübitak'tan seçtiklerim. Hepsi +3 grubundan. (Diğerlerini kitaplıktan çıkarmaya üşendim :)) 
 Yalnız Kelebek ve Güneşli Bir Gün'de metin çok az, daha çok resimlerle anlatılmış ve bence +3'ün altında da rahat anlaşılır. Harika Bir Takım ve Doğruluk Taşı Kimberlit'de de karşılıklı diyaloglar karmaşık  olmuş, okurken ben bile kimin ne dediğini karıştırdım. Yani yaş grubunun sağlıklı belirlenmediğini düşündüm.
Kitapların konusu fena değil ama resimler bir harika. Ben de konuyu kendi cümlelerimle anlatmaya karar verdim...
 
Bunlar  3 yaş altında da okunabilir diye düşündüklerim;
  
Bunlar da diyalogların biraz karmaşık olduğu kitaplar;


 

Listemde yer alan kitaplardan iki tanesini bulabildim;

 Bu kitaplarla vakit geçirmek çok eğlenceli. Eylül sayma konusunda iyi olsa da bazı rakamları tanımakta zorlanıyor, kitaplar o açıdan da faydalı oldu. Artık kendisi bakıp sayabiliyor, tabi canı isterse. Tek sıkıntı akşamları ve yatmadan önce birşeyler aramaya ve saymaya üşeniyor, gün içinde göz atmak daha mantıklı. 


Karınca fobimi keşfettiğinden beri nerde karınca görse hemen bana haber veriyor, "anne burada senin hiç hoşlanmadığın birşeyler var..." diye :) İsmini de söylemiyor, sanki üç harfli ;)

Benim payıma düşenlerse;
 
 
Tess Gerritsen'in Rizzoli&Isles serisini daha çok seviyorum ama diğer kitaplarına da hayır demem. Kan Gölü ve Gece Nöbeti indirimliydi, düşünmeden aldım. Gölgesizlerin Tutkulu Dansı'nı ise indirimli sanarak alma şaşkınlığını gösterdim :))

Eylül'ün kitaplarının çoğunu okuduk, ben de kitabın birisine Antalya'da başlamıştım ama kütüphane kitaplarını öne çektim. Bunlar da okunacakların arasına katıldı, ne güzel :)

Bol güneşli, bol kitaplı günler dilerim...

Hiç yorum yok: