Sayfalar

18 Haziran 2013 Salı

Kahperengi

Hande Altaylı'nın üçüncü kitabı. İlk kitabını (Aşka Şeytan Karışır) okumuştum, öyle çok da akılda kalıcı bir hikayesi yoktu, kadın-erkek ilişkisi eksenli olduğu için kolayca okunduğunu hatırlıyorum.
Kahperengi'nin de ismi dikkatimi çekmişti daha sonra da diziye uyarlandığını duydum. Diziye ise hiç şans tanımadım (zaten biz evde belgesel izliyoruz :)) yok valla belgesel bile izleyemiyoruz. "Arka Bahçede Bilim" ve "Mr. Maker" çizgifilm dışında insan yüzü görebildiğimiz programlar)Kitaba büyük beklentilerle başlamadım ama hikaye oldukça akıcıydı. Kitaptaki karakterler kötü (ve haliyle kötülüğü, terk edilmeyi hak eden) ve iyi (gözü kapalı güvenilen) olarak ayrılmış gibi, o yüzden olaylar üzerinde kafa yormaya lüzum kalmayacak şekilde tasarlanmış. Okuyorsunuz bitiyor. Final biraz zorlama gibi geldi ama zorlanmadan kadın-erkek ilişkisi olmaz di mi? :)

Tek sıkıntı, diziyi izlememiş olmama rağman Narin'i Özgü Namal'ın canlandırdığını biliyor olmamdı. Kitabı okurken kafamda kendi karakterimi çizemedim, gözümün önüne hep Namal geldi, kart sesiyle hep o konuştu!!

Yolculukta veya tatilde rahat okunabilecek kitaplardan, parça parça okuduğunuzda 'en son ne olmuştu' demeden devam edebilirsiniz. Kitaplığınızda durmasına gerek yok bence, kütüphaneden, eşten dosttan ödünç alıp okuyun ;)

6 yorum:

UZUN SAÇLI KEL ADAM dedi ki...

Ben de çok beğenmiştim vallahi. Ama ne yalan söyliyim, ilk bölüm bitti "Kitap yanlış mı basıldı ya?" dedim .. :)

flzpink dedi ki...

:))
Aslında bölümler işaret veya numaralarla ayrılabilirdi..

asayra kurt dedi ki...

hımm bende almak istiyordum ama sanırım ödünç alma sistemi ile okuyacağım yada takas ile falan :)

Kelebeğin Hisleri dedi ki...

ben çok beğenmiştim bu kitabı :)))) dizisini o yüzden takip ediyorum...

flzpink dedi ki...

asayra kurt;bence de, takastan denk gelir belki :)

flzpink dedi ki...

Kelebeğin Hisleri; ben Özgü Namal'a tahammül edemiyorum :( O yüzden diziyi izlemiyorum. Kitaptan uyarlama olduğunu da sonradan öğrendim.
Konu dizi/fiml için çok uygun, keşke başka bir oyuncu seçselerdi...