Sayfalar

11 Temmuz 2013 Perşembe

Peri Masalım

Ramazanın ilk günleri uyku adaptasyonu nedeniyle pek bir mahmur geçiyor. Okuduğum kitapları da buna uyarlamak zorunda kaldım, Murakami oruç kafayla pek çekilmiyor. Okunacak kitaplarımı karıştırıp 'hafiflerini' seçtim.


 Bunu çevirmeye hiiç uğraşmayacağım çünkü beceremiyorum.
 Azcık çabalarsanız böyle de okunuyor :))

Peri Masalım, adı üstünde masal olduğu için okuyanı bunaltmaz diye düşündüm. Beni yanıltmadı tabi, şezlong kitabı havasındaydı. Gerçek olamayacak kadar zengin+yakışıklı+nazik+aşık adamların yer aldığı fantastik bir kitaptı. Hafif de başım ağrıyor ama okumayı bir deneyeyim deyip elime aldım ve bitirdim ;)
Takasla gelen kitaplardan birisiydi Peri Masalım (sevgili cangz dan). Takas için ayırdığım kitaplar azaldı ama kitaplığımı özden geçirip yeni kitaplar eklemeyi düşünüyorum. Hatta iki kitap var ki kalanlar içinde, kargoyla gide gele çilekeş oldular. Tam doğumgünümde bir kişi talip olmuştu onlara, ben de hadi bugünün hatrına kargo karşılığında göndereyim dedim. Önce Ptt kargoyla gönderdim ve adres yanlış diye geri döndü. Maille durumu açıklayınca alıcı 'nasıl olur, beni aramadılar ' vs dedi. Sonrasında bir de Yurtiçi kargoyla gönderdim bu sefer de bana 'kargo problem çıkarıyor' diyen alıcı paketi almak istememiş!! Onca takas yapıp hiç problem yaşamazken, şirinlik yapıp kitap göndermeye kalkınca iki defa kargo parası ödeyip rahatladım. Kitapları da cami avlusuna bırakacaktım ama konusu ortama pek uygun olmayacağı için tırstım..

Ramazanın hayrının devamı dileğiyle...

2 yorum:

cangz dedi ki...

Ramazan da ağır kitaplar olmuyor bende daha sade çabuk tüketilen kitapları okuyorum.Yakında yeni güncellenmiş listelerimiz olacak sanırım.Görüşmek üzere :)

flzpink dedi ki...

Cangz, evet 'Ramazan Ayarlarına' döndük :)
Yeni listelerle görüşmek üzere..