Sayfalar

9 Kasım 2015 Pazartesi

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi (Eylül'ün Kitaplığından)

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi, adından da hikayeyi üç aşağı beş yukarı çıkarabildiğimiz, dostluk ve sorumluluklar üzerine yazılmış, eğlenceli ve öğretici bir kitap.
 
 
 
Bu yıl Eylül (6,5) ile uzun soluklu kitaplar okumaya başladık. Günlük 20-30 sayfa okumaya çalışıyoruz. Kitaplarda yer alan yaş grubu uyarısını baz alsam da kitaba başlamadan (ya da ben okumadan) Eylül için yeterince anlaşılır olup olmadığını anlayamıyoruz.
Martıya Uçmayı Öğreten kedi 7+ etiketiyle satışta, altı yaş üzeri için yeterince anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Karakterlerin Türkçe isimlerle yer alıyor olması da kitabın küçük zihinlerde daha kolay yer edinmesini sağlıyor.
Hikaye şişman kedimiz Zorbanın, kendisine emanet edilen martı yumurtası/yavrusu Şanslıyı koruyup, yuvadan uçurmasını anlatıyor. Kitapta yer alan diğer kediler (Profesör, Sekreter, Albay) de (ve maymun da) oldukça eğlenceli karakterler :)
Kitap bölümler halinde ilerliyor ve bir iki bölüm günlük okumamız için yeterli oluyor. Ayrıca hikayeyi de ortasında bırakıp uykuya gitmemiş oluyoruz.
Eylül'ün severek dinlediği kitaplar arasında yerini aldı, okul çağı çocuklara tavsiyemizdir :)

6 yorum:

Cocuklu Hayat dedi ki...

Okumak istediklerimden...
Görkem bölüm bölüm olan kitapları çok seviyor. En azından bir bölümü tamamla yarıda bırakma konuyu unutursun gibi diyologlarla okuma aşkı aşılamaya çalışıyorum. Ama siz seneye analı kızlı harika olacaksınız şimdiden hayal edebiliyorum. Eylül okumayı çok sevecek annesi gibi...

flzpink dedi ki...

Şimdilerde okuduğumuz kitaba bir de erkek (çocuk) gözünden bakmaya çalışıyorum ve okurken Görkem de sever bunu dedim kendi kendime :)
Eylül kendisi okumaya başladığında sıkılmaz umarım...

İki Balık Bir Kedi dedi ki...

Bu kitabı okuyalı 3 sene olmuş..miks, maks ve meksin öyküsünü de mutlaka okuyun derim..canım eylül :)

flzpink dedi ki...

Hemen ekledim listeye Esra, kedili öykü oldu mu akan sular duruyor zaten bizde :)
Sevgiler...

KİTAP EYLEMİ dedi ki...

ne güzel oluyor o yaşlar , tekrar o günleri andım :D

flzpink dedi ki...

@Kitap Eylemi; Onlarla birlikte biz de her gün yeni bir şey öğreniyoruz :)