Sayfalar

24 Haziran 2016 Cuma

Bir Atama Listesi, Bolca Hayal, Azıcık Umut...

Bu yazı bir atama listesinden yola çıkılarak kurulan hayallerden bahsetmektedir. Az da olsa umut içermektedir, bolca da sıcak.

İlk görev yerim/yerimiz Kayseri'ydi. 7 seneye yakın kaldık, Eylül kuzumun doğum yeri aynı zamanda. Mutlu mesut çalışırken bir anda atama listelerinin açıklanmasıyla tayin istedik Beyşehir'e. Maksat ailelerin bulunduğu Konya ve Antalya'ya yakın olsun, hafta sonları üç saatte ayaklar denize girsin, yıllık izinler bayram tatillerinde heba olmasın, bize de zaman kalsın, çocuk(lar) ayağı toprağa değerek büyüsün... Kayseri'den üzgün ve endişeli ayrıldık, bolca 'acaba' getirdik, şimdilerde hemen hepsini 'iyi ki' ye dönüştürmüşüz...

Burada da 6. yıla girdik, yine bir atama listesiyle adım attık.
Antalya'nın listeye girmesiyle fitil ateşlendi. İkisi merkez ilçe diğerleri de Finike ve Demre. Merkezle ilgili aklımızda soru işareti yok ama Finike hele de Demre nasıl olur? Sorarak yol alsak binbir çeşit yorum alacağız, en iyisi gidip görmek.


İki saat içerisinde karar verip yola çıktık. Tabi bu kare yolculuğun en ütopik anlarından, sonrasında kitaptan sıkılanlar, tablet paylaşamayanlar, ikinci tableti sırf bu kavgaların önüne geçmek için almadık mı? neden onu da almadın diye atarlanan anneler, tabletten sıkılanlar, midesi bulananlar, abur cubur isteyenler, molada kuduranlar, tüm çabalarıma rağmen yolun son yirmi dakikasında sızanlar, evde uykuyu dağıtıp ikiye kadar 'men uyumak istemiyomm' diye diretenler...
 
 
Ertesi sabah kızları babaanne ve dedeye bırakıp yola düştük.

 
İstikamet Finike ve Demre...
 
 Ağaçlara ve gölgesine bayıldığım Kumluca. Listede yok ama Finike'ye 15-20 dakika...

Finike
 
 

 
 Kıvrımlı yollar ve ufukta Demre...


 Bu harika deniz de Demre'den. Tayin vs bir yana tatil için çok isabetli bir yer olacağına karar kıldık. Henüz büyük oteller tarafından işgal edilmemiş, denizi tertemiz...


Ve dönüş yolu, her bir koyda minik plajlar...
 
Bu kare de temelli dönüşten :)
 
Bu iki günlük tatil provası sonrasında dün itibariyle tayin tercihlerimi yaptım. Hizmet puanım/puanlarımız az olduğundan şansımız düşük ama hayallerimiz büyük :)
 
Bir de Eylül Antalya'da kalmak istedi, zaten 10 gün sonra tekrar gideceğimiz için tamam dedik. Biraz kendi kendine zaman geçirsin, tek çocuk olduğu dönemlere döndün istedik.
Ev sessizlikten çınlıyor iki gündür, Duru her sabah ablasını uyandırmak için odaya gidip eli boş dönüyor :( Bir hafta kaldı ama uzun bir hafta olacak sanki...
 
Tayin sonuçları Temmuz sonuna doğru netleşecek, hakkımızda hayırlısı olsun...

5 yorum:

acemi blogger dedi ki...

Hakkınızda hayırlısı olsun.

kitap sanatı dedi ki...

hakkınızda hayırlısı olsun.
ne guzel bir duygu Antalya'ya dönmek
atama yazınızı görunce hemen yorum yapmak istedim:)
ben ne zaman dönerim Antalya'ya artık bilmiyorum :))

Cocuklu Hayat dedi ki...

Garip ama bi hüzün çöktü içime ne biliyim böyle sanki çok yakınmışız gibi geldi. Sanki görüşe görüşe öldük aynı ildeyken :) Ya da bu terkedilmiş yerlerde kendime kader ortağı arıyorum belki de.
Eğer ki tayininiz çıkarsa sizin adınıza çok sevinirim Filiz. Belli mi olur belki oralarda daha fazla görüşürüz bizim babaanne de Antalya'ya taşınıyor :))

KİTAP EYLEMİ dedi ki...

hayırlı olsun inş, dilekler gerçek olur umarım . Yeni yerler de güzel , tam tadı çıkarılacak cinsten :D

flzpink dedi ki...

Şimdilik 'hayırlısı' diyerek beklemedeyiz...