Sayfalar

11 Temmuz 2011 Pazartesi

Bugünlerde...

Ben bugünlerde;

Ucundan kıyısından Ted Dekker'a bulaşmış bulunmaktayım. Eşimin marifetiyle evimize bu kitap geldi:
E tabi okumamak olmaz..İlginç bi kitap. Giriş kısmı biraz sıkıcı olmakla birlikte ilerledikçe konu daha anlaşılır bir hal alıyor ve hatta heyecan artınca beklenen oluyor; kitap bitiyor!!Ve eşimin farkına varmadan aldığı her kitapta olduğu üzre bu kitabın da serisi varmış (Çember Serisi). Ve hatta devamında okuyacağım kitap da henüz Türkçeye çevrilmemiş. Haydaa..... dedikten sonra bari başka bi ted Dekker kitabı okumaya karar verdim. Zaten Siyah'ın konusuna alışıncaya kadar ne çektim, bari yazar aynı kalsın da yadırgamayayım... Böylelikle "Kutsal Meclis"i okudum arada.
Fotoğrafın üzerinde fiyat var ya onu da sökesim geldi. Nedense kitabın üzerindeki fiyat etiketlerine alerjim var. Galiba birilerinin adını bile duymadığı kitapların kalınlığına ve fiyatına bakarak yorum yapmasına mani olmak amacım.
Neyse efendim bu 7,90 TL lik kitap (ki ben bu fiyata almadım, işe gizem katayım da okuyan fiyatıyla ilgili yorum yapamasın:) çok da matah bir kitap değilmiş. Polisiye diye başlayıp saçma Hristiyan öğretileriyle son bulan bi konusu var. Beni pek açmadı açıkçası...

Bizim Çember Serisine dönersek; uzun uğraşlarla "Kırmızı" yı okumaya başladım. Seri  okumanın verdiği aşinalık ile hızla devam ediyorum bakalım...Zaten bunu bitirince beni bekleyen son belli; devam kitapları Türkçeye çevrilmemiş...Bu arada internetten bakıp bakıp hülyalara daldığım , hatta birisi bunu bana alsa ne güzel olur dediğim,  elimde henüz okumadığım kitaplarım olduğunda yenilerini almama  kararıma sadık kalarak  sadece baktığım kitaplar;

Bi de şu Ejderha Dövmeli Kız mevzu var tabi. İlk iki iktabı okuyalı epey oldu. Üçüncü kitabı tek başına sipariş vermeyeyim dedim önce, yanına bir-iki kitap eklesem derken oldumu upuzun bi liste. Vazgeçtim tabii, önce elimdeki kitaplar bitecekti. Bu arada ben konudan uzaklaştım, soğudum.
Ben neredeyse okumaktan vazgeçtim ama kitapyurdu ısrarla her sayfanın altında ikili öneri diye önüme  sürüyor. Ben de inadına almıyorum. Bakalım nereye varacak ("Madem siz almadınız zsize hediye olarak gönderdik" derler mi acep?)

2 yorum:

Judy Abbott dedi ki...

şu Lisbeth'in ilk iki kitabını sular seller gibi okudum ama üçüncüde kal geldi, duruyor öyle koca kitap.

flzpink dedi ki...

İkinci zaten zorlama bi konu gibi gelmişken üçüncüyü duyunca direkt "haydaa!" demiştim:)
Kitapsız kalınan bi zamanda (Bu da beddua gibi bişey oldu, Allah korusun) okunur belki...