Sayfalar

16 Ekim 2012 Salı

Yaza veda gezisi..

Sıcak bir hafta sonu geçirdik, sanki yazdan çıkmamışız da güneşe hasret kalmışız gibi sevindik :)Cumartesi güneşe heveslenip bol bol çamaşır yıkadım, Eylül'ün okul hazırlıklarını tamamladık...
Pazar günü de muhtemelen bu yılın son pikniğini yaptık.
Bahar aylarında genelde bildiğimiz piknik yerlerine gitmek yerine farklı yerler keşfetmeyi tercih ediyoruz.1-2 saat dolaştıktan sonra benim "yerleşim yerinden çok uzak olmasın, güvenli olsun", eşimin "suya yakın olsun" ve Lülü'nün "çimenlik olsun" kriterlerimize uygun bir yer bulduk :)

Güneşe sırtımızı dönüp bolca keyif yaptık, bir çayımızı içerken Lülü de bize muz kabuğu çorbası yaptı :) Malum Ayşe'siz çıkmıyoruz.. Oyunların en çok enerji harcatanlarını seçtik itina ile :) Zıplayarak gitmenin zor olduğunu, en zevklisinin koşmak olduğunu söyledi küçük hanım..
Masal ve çizgi filmlerden aşina olduğu kavak ağacı ve köstebek(giller) ile de tanışıklığını pekiştirdi..

 Bazı bölgelerde yapraklar dökülmeye başlamış bile, renkleri altın gibi yaprakların.Ve anaokulundan not: Eylül'le sınıfına çıkıp öğretmeniyle tanıştık, alışıncaya kadar beklerim diye düşünürken Eylül "ben alıştım zaten, sen git" dedi...Öğlen almaya gittiğimde de halinden memnun görünüyordu. Umarım problemsiz devam ederiz...

2 yorum:

Ceylin'in Annesi dedi ki...

Upuzun kavak ağaçlarının sarıya dönmüş renkleriyle yol boyunca uzandığı fotoğrafa bayıldım. Ne güzel yerlermiş. Ne kadar da kalabalıktan uzak ve insanın kendiyle başbala kalabileceği cinsten.
Biz de yakın zamanda yaza veda gbi bir gezi yaptık. Öyle iyi geldiki, biizmki biraz da yorucuydu gerçi. Okumak isterseniz buyrun :)

http://www.ceylinolmez.com/index.php/ariv/267-hasanbouldu-goeleti-a-suetueven-elalesi.html

flzpink dedi ki...

Ceylin'in Annesi; bizim mekanlar oldukça sakin, özellikle de bu mevsimde..Fırsat buldukça keyfini çıkarmaya çalışıyoruz. Sizin geziniz daha zevkli görünüyor, ufaklık da halinden memnun ne güzel :)